watermark logo

Bir sonraki


LEBLEBİ TANITIM GÜNLERİ BAŞLADI.mp4

11 Görünümler
KulaTV
1
yayınlandı 17 Oct 2019 / İçinde Haberler ve Politika

İzmir Kula'lılar Derneği, 24. Dönem Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş, Kula Kaymak****ı Kemal Duru, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun ile Kula’da Zeytinli Konakta düzenlenen, Kula Leblebisi tanıtımı progr****ında bir araya geldi.

24. dönem Milletvekili Muzaffer Yurttaş tarafından açılan Zeytinli Konak'ta gerçekleştirilen toplantı da ****balajlanan Kula Leblebisi tanıtıldı ve ilk adım atılmış oldu.

24. Dönem Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş yaptığı konuşmada “Bugün burada Kula’mız için çok önemli olan Kula leblebimiz için bir araya geldik, Kula’mızın tanıtılacak o kadar çok şeyi var ki tarihi evlerinden Yunus Emre sinden Kuladokya sından jeoparkına kadar tanıtılacak çok güzel değerlerimiz var ****a bugünkü konumuz Kula leblebisi coğrafi işaret alan Türkiye de 4 bölgeden biri coğrafi işaretin alınmasında emeği geçen Salihli ticaret odasına oda başkanlarımıza kaymak****ımıza belediye başkanımıza ve siyasi parti ilçe başkanlarımıza her birine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Coğrafi işaret önemli bir tescil o nedenle coğrafi işareti önemsiyoruz bugün bizim burada yaptığımız gibi Türkiye genelinde de bir duyurunun yapılmasında fayda var bu toplantıyı düzenlememizin en büyük sebeplerin den biride karınca kararınca nasıl katkıda bulunabiliriz demekti bu nedenle Kula ve Kula leblebisini tanıtabilmek için elimizden geleni yapacağız dedi.

Kula Kaymak****ı Kemal Duru “Kula’mız her yönüyle nereye elimizi atsak bir şeyler bulabileceğimiz potansiyeli çok yüksek bir memleket bunun için ne kadar şükür etsek az kalır, pazarl****a konusunda bazı yönlerde ek****lerimiz var ****a bunu da hep birlikte beraber aşacağız pazarl****a biraz sanat birazda şans işi inşallah hepsi bir araya gelir ve hep birlikte başarırız. Kula leblebisinin tanıtımı için gerekli çalışmaları gerek Belediyemiz gerek k****u kurum ve kuruluşlarımızla yapacağız ve inşallah ilçemizin değerlerini ön plana çıkartacağız” dedi.

Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun “Kula tarihi ile el sanatlarıyla her tarafı bur**** bur**** tarih kokan, bur**** bur**** turizm kokan sadece Türkiye’nin değil Dünyanın ender ilçelerinden birisi gerek jeoparkımız gerek inanç turizminde Yunus Emre ile gerek doğa ve sağlık turizminde emir kaplıcaları ile tarihi Kula evleri ile leblebisiyle yemekleriyle müthiş bir destinasyon Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir destinasyon bul****azsınız bir yere gidersiniz ürünü ile meşhurdur başka bir yere gidersiniz gene aynı ****a bu kadar özelliğini kendi bünyesinde barındıran başka bir yere ben bugüne kadar rastl****adım ben bugüne kadar kırka yakın ülke gezdim ben böyle bir şeye rastl****adım. Kula leblebisi başta kaymak****ımız olmak üzere esnaf od****ızın sayesinde coğrafi işaret aldı bunun yanında daha bir sürü değerlerimiz var hepsine z****anla coğrafi işaretler alınacağına inanıyorum bu coğrafi işaretler kolay alınmıyor o yörede özleşmiş ürünler bunlar bundan sonra görüş ayrılığı yaş****adan hep beraber birlikte hareket etmemiz gerekir, inşallah Kula’mızı daha iyi yerlere getireceğiz” dedi.

Ak Parti Kula İlçe Başkanı Ahmet Palabıyık “Böylesine güzel bir mekanda Kula’mızın leblebisini tanıtıyor olm****ız Kula için çok faydalı olacağını düşünüyorum bu bir başlangıç olsun inşallah çeşitli fikirler var hepsini değerlendirmeye alınacağını düşünüyorum ben bu anl****da sayın vekilimiz çok teşekkür ediyorum böyle bir ort****da progr**** hazırladığı için katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Kula Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkanı Aytekin Şadan “Kula’mızın bir çok özelliği olduğu gibi leblebisi de Kula’ya değer katan özelliklerinden biri başta bu progr****ı hazırlayanlar olmak üzere katkı veren herkese teşekkür ediyorum. Ben buradan esnaf arkadaşlarıma sesleniyorum şuanda gidin lüks marketlere leblebinin fiyatı yirmi yedi ve otuz lira arası değişiyor bizde on bir ve on beş lira arası ben arkadaşlarıma şunu söylemek istiyorum yarım kiloluk güzel bir ****balajla leblebmizi daha iyi pazarlaya biliriz maliyeti çok değil iki lira yani iki liraya leblebimizi daha çok yere satabiliriz bunu tüm esnaf arkadaşlarımız değerlendirsin” dedi.

Daha fazla göster
0 Yorumlar sort Göre sırala

Bir sonraki