watermark logo

Bir sonraki


KULA MODERN HAYVAN PAZARINA KAVUŞTU.mp4

9 Görünümler
KulaTV
3
yayınlandı 25 Mar 2019 / İçinde Haberler ve Politika

Kula Belediyesi tarafından, 16 Bin 140 metrekarelik alan üzerine inşa edilen ve 2370 küçükbaş ve 140 büyükbaş hayvan kapasiteli modern canlı hayvan pazarı tören ile hizmete açıldı.

Manisa’nın büyükbaş ve küçükbaş hayvan üretiminde ilk sırayı alan Kula’ya inşa edilen modern hayvan pazarı törenle vatandaşların hizmetine açıldı. Zaferiye Mahallesi Gölyeri Mevkii’ne inşa edilen modern hayvan pazarının açılış törenine, Kaymak**** Kemal Duru, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Siyasi Partilerin İlçe Başkanları, meclis üyeleri, Sivil Toplum Kuruluş temsilcileri, k****u kurum ****irleri ve vatandaşlar katıldı. Günümüz koşullarına uygun olarak inşa edilen modern hayvan pazarında, güvenlik binası, idari bina, indirme-bindirme padoğu, veteriner kulübesi, hayvan muayene alanları, karantina, gübre topl****a alanı ve su deposu gibi birimleri içinde barındırıyor.

Başkan Tosun; “ Kula’da Üretmeye Dev**** Edeceğiz”

Kula’nın canlı hayvan üreticiliğinde Manisa civarında fiyat belirleme açısından önemli bir yere sahip olduğunu ifade eden Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun; “ Kul****ızda bir projeyi daha kısa z****an içerisinde hayata geçirdik. Hayvan üretici ve satıcılarımızın yıllardır beklediği hayvan pazarının açılışını yuptık. İlçemizde canlı hayvan üreticiliği ve satıcılığının ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Büyükbaşta birinci küçükbaşta Manisa genelinde ikinci olan ilçemizin bu başarısına destek olmak için gecemizi gündüzümüze katarak sıkı bir çalışma ile günümüz koşullarına uygun bir modern hayvan pazarı inşa ettik. Biz Kula Belediyesi olarak, her z****an üretici kardeşlerimizin yanında olmaya dev**** edeceğiz. Kul****ızda kendimiz üretip kendimiz birer başarılı satıcı olacağız. Kul****ıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Daha fazla göster
0 Yorumlar sort Göre sırala

Bir sonraki