watermark logo

Bir sonraki


KULA’DA 12 AY ÇİLEK ÜRETİLİYOR.mp4

131 Görünümler
KulaTV
1
yayınlandı 13 May 2019 / İçinde Haberler ve Politika

Kula’da 3 dekar ile başladığı çilek üretimine 30 dekar ile dev**** eden Metin Özkurt, gelen talepleri karşılay****ıyoruz dedi.

Yurt içi taleplerinin yoğun olduğunu belirten Özkurt yurt dışından da çilek siparişi aldığını belirtti. Özkurt "Ürettiğimiz ürün ancak yurt içi taleplerine yettiği için yurt dışına ürün gönderemiyoruz. İlerleyen süreçte üretim alanlarımızı arttırdığımızda yurt dışı taleplere de cevap vermiş olacağız. Özkurt, Bab**** sayesinde başladığım çilek üretimini arttırarak 30 dekar araziye yaydım. Bu araziden Nisan Ayından başlayarak yılbaşına kadar ürün alabiliyorum, Kula’da Kar yağarken dahi seralarımızda çilek yemek mümkün." dedi.

Özkurt, çilek üretimine babasının tavsiyesi ile başlayarak önce açık daha sonrada kapalı seracılığa geçtiğini ve kendisini bu alanda geliştirdiğini söyledi.

Özkurt “Çilek tarımına kendi imkânlarımla başladım bugün 3 dekar olan tarım arazimi 30 dekara kadar genişlettim ve buranın t********ından ürün almaktayım bu çalışmalarımı yaparken devletten hiçbir destek almadım bu gün 30 dekar alanda 150 bin çilek fidanı dikilidir bu da demek oluyor ki bir fidan ortal****a yıllık bir kilo gr**** ürün vermekte yıl içersin de 150 bin ton çilek üretimi demektir” dedi.

Özkurt “Benim hedefim 30 dekar değil 100, 200, 300 dekarlara kadar alanda çilek üretimini gerçekleştirmek istiyorum bunları gerçekleştirmek içinde devletimizin vermiş olduğu hibelerden yararlanmak istiyorum fakat bu güne kadar başvurularda da bulunduğum halde bir destek göremedim” dedi.

Özkurt “ Ürünü üretmek kadar pazarl****akta tabi ki kolay değil ben 10 yıldır ürettiğim ürünü Türkiye’nin her yerine pazarladım hiçbir z****an ürün elimde kalmadı buradan Kula’daki çiftçilerimize seslenmek istiyorum siz yeter ki ürünü kaliteli üretin Pazar bulmanızda ben elimden geleni yaparım ürünün yetiştirilmesi konusunda da bu işe girmek isteyenlere destek veririm” dedi.

Daha fazla göster
0 Yorumlar sort Göre sırala

Bir sonraki