watermark logo

Bir sonraki


1923 CUMHURİYET SINIFI AÇILDI.mp4

38 Görünümler
KulaTV
1
yayınlandı 28 Oct 2019 / İçinde Haberler ve Politika

Kula Hacı Ömer Özboyacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından Cumhuriyetimizin 96. Yıl dönümü anısına, 1923 Cumhuriyet sınıfı açıldı.
Okul bünyesinde oluşturulan sınıfta öğrenciler tarih ve coğrafya derslerini 1923 Cumhuriyet sınıfında işleyecekler, sadece Hacı Ömer Özboyacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine değil ilçe çapında tüm okullara hizmet vereceği öğrenildi.
Açılışta konuşan Kula Kaymak****ı Kemal Duru “Bugün çok güzel bir sınıfın açılışını gerçekleştirdik öğrencilerimizin tarih ve coğrafya derslerini işleyebileceği çok güzel bir sınıf olmuş sadece bu okul öğrencilerine değil ilçe genelinde ki tüm okullara hizmet bütün öğrencilerimizin yaralanabileceği güzel bir sınıf oluşturmuşlar. Tarih ve coğrafyanın birlikte anlaşılması hem görsellik sunacağı için hem de nedensellik açısından etki edeceği için çok önemli hele hele bizim şanlı tarihimize baktığımızda coğrafya üzerinden çok daha kolay anlaşılacaktır. Biz bu tür faaliyetlerimize yazın başladık Kula’da Değerli z****anlar projesi altında Kula’da öğrencilerimize yönelik sportif ve sanatsal aktivitelerimiz oldu ve halen dev**** etmekte bu yüzden okullarımızdaki değerlendirebileceğimiz sınıfları çeşitli faaliyetlerde değerlendiriyoruz tabi ki de öğrenenlerimizin vizyonu ile gidecek işler bunlar bu sınıfımızda o güzel vizyonların bir ürünü bu sınıfımızın da yapımı Cumhuriyet Bayr****ımıza denk gelmesi çok güzel olmuş bunu önemsemeliyiz 29 Ekim bir tatil değil bir bayr**** ve kurtuluş savaşından zaferle çıkmış yeni bir devletin bağımsızlığını dünya ya haykırmanın günü bu maksatla tarihimizi nesillerimize öğrencilerimize nerelerden nerelere geldiğimizi öğretmek boynumuzun borcu ben buradan tüm emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum hayırlara vesile olsun” dedi.
Kula İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Sümen “Kula İlçemiz Hacı Ömer Özboyacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin içerisinde okulumuz bünyesinde açılan tarih sınıfındayız tarih dersleri ve coğrafya dersleri sözel anlatıma dayalı derslerdir bu sınıftaki okulumuzun ****acı sözel dersler olan tarih ce coğrafya yı görselleştirmek videolar la resimlerle ve haftalık planlanan panolarla öğrencilerimizin hafızasında daha çok yer etmesi için ****açlanan bir sınıf olmuştur sadece Hacı Ömer Özboyacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerini değil tüm okullarımız öğrencilerine hizmet verecektir, ülke genelinde tek veya ilk olma özelliği taşıyan bu dersliğimizin tasarım aş****asından düşünce aş****asına kadar emeği geçen öğretmen ve idareci arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum sınıfımızın ilçemiz öğrencilerine hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Kula Hacı Ömer Özboyacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ahmet Ali Okumuş “Cumhuriyetimizin 96. Kuruluş yıl dönümü münasebetiyle okul olarak 1923 Cumhuriyet Sınıfı oluşturduk, öğrencilerimizin milli ve manevi duygularını daha iyi yaşayarak hissederek öğrenmelerini açısından bu sınıfı bu yıl tarih derslerinin işlenmesi için ayırdık, hazırladık, aynı z****andan sınıfımızı kendi öğrencilerimizi değil diğer ilçemiz çapındaki tüm öğrencilerimizin kullanımını açtık” dedi.
1923 Cumhuriyet sınıfının açılışına Kula Kaymak****ı Kemal Duru, İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Sümen, Kula İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hüseyin İzci, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Daha fazla göster
0 Yorumlar sort Göre sırala

Bir sonraki